KOMUNIKAT ws. ZAGROŻENIA EPIDEMIOLOGICZNEGO

Artur/ 15 marca, 2020/ Aktualności

Szanowni Pacjenci,
w związku z rosnącym zagrożeniem epidemiologicznym wdrażamy wytyczne Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.
Od dnia 16.03 (poniedziałek) wszystkie porady lekarskie będą się odbywać w formie teleporady. Jeśli z takiej porady wynikać będzie konieczność osobistego zbadania pacjenta – umawiana będzie porada osobista. Jeśli nie ograniczymy drastycznie osób przebywających w poczekalni to nie uda nam się zatrzymać transmisji wirusa. Sytuacja jest dla wszystkich nowa i trudna, prosimy zatem o wyrozumiałość. Przed uzyskaniem teleporady należy koniecznie skontaktować się z rejestracją Ośrodka (tel: 44 631 77 77), gdyż lekarz przed udzieleniem porady musi mieć wgląd w dokumentację medyczną pacjenta. Uruchomiony zostanie od jutra dodatkowy telefon do rejestracji: 518 516 866 (w godzinach pracy Ośrodka 8:00-18:00).
Prosimy także osoby, które miały umówione zabiegi rehabilitacyjne na poniedziałek (16 marca) o nie przychodzenie do Ośrodka i o kontakt z rejestracją w sprawie przesunięcia terminu zabiegów.
Badania laboratoryjne będą pobierane tylko według zaleceń lekarzy. Prosimy o śledzenie komunikatów, gdyż sytuacja jest dynamiczna.
W przypadku podejrzenia zakażenia wirusem Pacjent zostanie skierowany bezpośrednio do podmiotu leczniczego wyznaczonego do udzielania świadczeń, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19.
DANE KONTAKTOWE:
Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w  Pajęcznie:
tel. 34 311 10 31 lub 34 311 34 95.

Telefoniczna Informacja Pacjenta NFZ -800-190-590 – tu przez całą dobę uzyskasz informacje o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażenia koronawirusem.

Wykaz podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnych, w tym transportu sanitarnego, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 ( www.nfz-lodz.pl)

 

Share this Post