Koronawirus – zasady bezpieczeństwa

Artur/ 12 marca, 2020/ Aktualności

Szanowni Pacjenci,
z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne, prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami bezpieczeństwa:

W przypadku rozpoznania u ciebie koronawirusa, masz prawo być otoczony opieką lekarską. Niezwłocznie skontaktuj się TELEFONICZNIE z najbliższą stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym szpitala.
! UNIKAJ KONTAKTU z innymi osobami, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa.
! NIE ZGŁASZAJ się osobiście do swojego lekarza rodzinnego, przychodni lub stacji sanitarno-epidemiologicznej. Wszelkie wątpliwości dotyczące twojego stanu zdrowia konsultuj TELEFONICZNIE lub za pośrednictwem dostępnych środków komunikacji elektronicznej przez Internet.
Jeżeli NIE miałeś kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem, a masz gorączkę, kaszel, problemy z oddychaniem i w ciągu ostatnich 14 dni NIE podróżowałeś do miejsc, gdzie występują potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem – ZAPYTAJ FARMACEUTĘ osobiście lub TELEFONICZNIE o zalecane środki zapobiegania infekcji.
Jeżeli NIE miałeś kontaktu z osobą zakażoną koronawirusem, a chorujesz przewlekle i skończyły ci się leki, nie musisz osobiście zgłaszać się do przychodni – SKONTAKTUJ się TELEFONICZNIE lub za pośrednictwem dostępnych środków komunikacji elektronicznej przez Internet i poproś o wystawienie e-recepty.
• Jeżeli posiadasz Internetowe Konto Pacjenta, receptę odbierzesz SMS-em lub e-mailem.
• Jeżeli nie posiadasz Internetowego Konta Pacjenta, poproś, aby kod e-recepty został ci podany TELEFONICZNIE sms-em lub e-mailem.
Następnie idź do apteki i zrealizuj receptę.
! E-recepta to elektroniczny dokument, który zastępuje tradycyjną, papierową receptę.
! E-receptę zrealizujesz na podstawie czterocyfrowego kodu i swojego nr PESEL.
Jeżeli jesteś w pracy, masz gorączkę, kaszel, problemy z oddychaniem NIE zgłaszaj się osobiście do przychodni, poproś swojego lekarza o konsultację TELEFONICZNIE lub za pośrednictwem dostępnych środków komunikacji elektronicznej przez Internet.

W sytuacji wątpliwości lub podejrzenia koronawirusa więcej informacji uzyskasz na Telefonicznej Informacji Pacjenta 800 190 590.
Infolinia działa całodobowo, siedem dni w tygodniu. 

Share this Post